03:49
31.05.2020
(час київський)

Питання та відповіді

1. Що таке ЕТП?

Електронна торгівельна площадка (ЕТП) - це сервіс в мережі Інтернет, що дозволяє проводити торги в електронній формі на закупівлю або продаж товарів і послуг без необхідності подачі постачальниками заявок на участь у паперовому вигляді.

2. Які переваги ЕТП перед дошками оголошень?

2.1. Економічна ефективність:
Економічна вигода від проведення торгів в електронній формі може досягати до 50% від початкової ціни лота.
2.2. Відсутність територіальної приналежності кордонів:
Система забезпечує можливість роботи як українських, так і російських постачальників, а також іноземних учасників із західних країн. Для початку роботи з системою знадобиться лише комп'ютер, підключений до Інтернет, система не вимагає установки додаткового програмного забезпечення.
2.3. Підвищення конкуренції, зниження можливості змови:
Всі відкриті торгові процедури, що проводяться в системі, автоматично публікуються на торговому майданчику і направляються великому числу потенційних учасників.
2.4. Юридична значимість проведених торгів:
Всі пропозиції на торговому майданчику завіряються електронним цифровим підписом відповідно до законодавства України, за стандартом ДСТУ 4145-2002. Це дозволяє організувати юридично значимий електронний документообіг між постачальниками і замовниками, і гарантувати юридичну значимість результатів проведених торгових процедур.
2.5. Зниження термінів закупівель:
Електронна форма подачі пропозицій дозволяє в короткі терміни отримати пропозиції від потенційних постачальників (виконавців, підрядників).
2.6. Зниження трудових витрат на організацію торгів:
Електронна торговельна площадка автоматизує більшість дій, пов'язаних з проведенням торгової процедури. Автоматично формується повідомлення про проведення торгів, розсилаються повідомлення потенційним постачальникам, автоматизується процес прийому пропозицій і підготовки протоколів.
2.7. Простота роботи з системою:
Система має продуманий, інтуїтивно зрозумілий користувальницький інтерфейс, орієнтований на максимальну простоту і зручність роботи. Для початку проведення торгів в електронній формі не потрібні спеціальних навичок.

3. Як оплачуються послуги ЕТП?

Учаснику після подачі пропозиції надається рахунок-фактура відповідно до тарифів, розміщеному на сайті ЕТП http://tender-me.com.ua/ Учасник повинен перерахувати на розрахунковий рахунок ЕТП суму, зазначену в рахунку-фактурі до закінчення строку подання пропозицій.

4. Що таке ЕЦП?

Електронний цифровий підпис (ЕЦП) є необхідною умовою для повноцінної роботи на електронних торговельних майданчиках. У ході торгів учасники миттєво передають важливу комерційну інформацію в умовах повної інформаційної безпеки. Електронний цифровий підпис призначений для підтвердження авторства і незмінності електронного документа. Пропозиція, завірена ЕЦП, набуває юридичне значення для обох сторін:

• постачальник, який здійснює цінову пропозицію або подає заявку на участь, зобов'язується виконати їх на зазначених умовах;

• замовник, розміщуючи пропозицію про закупівлю, приймає зобов'язання укласти контракт з постачальником, об'єктивно запропонував кращі умови.

5. Для чого необхідно ЕЦП?

Електронний цифровий підпис підтверджує авторство і незмінність інформації. Він використовується для подачі заявки на участь в електронних торгах. Пропозиція, завірена ЕЦП, набуває юридичне значення для обох сторін:

• постачальник, що подає заявку на участь, зобов'язується виконати її на зазначених умовах. Таким чином, замовник має справу з юридично значущими пропозиціями;

• замовник, розміщуючи пропозицію про закупівлю, приймає зобов'язання укласти контракт саме з тим постачальником, який запропонував найкращі умови.

Контракти підписані за результатами електронних торгів можуть укладатися лише в електронному вигляді, і мають бути підписані ЕЦП. Контракти оформлені іншим способом оплачуватися не будуть.

6. Наша організація планує залучити кількох співробітників для роботи на ЕТП. Чи дозволяє майданчик це зробити?

Так, створити кілька користувачів під однією організацією можливо. Майданчик також дозволяє призначити різним користувачам різний рівень доступу при роботі з аукціонами. Для того, що б зареєструвати декілька користувачів на одну організацію необхідно:

Отримати необхідну кількість ЕЦП на співробітників, які будуть працювати на майданчику

Визначити співробітника, який буде наділений повноваженнями і буде мати право визначати права користування в системі (далі «Головний користувач»).

Зареєструватися на ЕТП і пройти акредитацію, використовуючи дані Головного користувача

Увійти в особистий кабінет головного користувача і, скориставшись інструкцією, додати додаткових користувачів.

7. Чи потрібен договір на проведення торгів у ЕТП?

Так, потрібен. Договір на проведення торгів укладається між оператором майданчика та організатором торгів.

8. Чи може організатор задавати крок аукціону у відсотках?

Так, організатор може задавати крок аукціону в гривнях або відсотках.

9. Які основні етапи участі у електронному аукціоні?                                                   

• отримання ЕЦП;
• реєстрація на електронному майданчику;

• пошук аукціону і прийняття рішення про участь;
• внесення забезпечення заявки;
• підготовка та подання заявки;
• очікування результатів розгляду перших частин заявок;
• участь в аукціоні (подача цінових пропозицій);
• очікування результатів розгляду другої частини заявок;
• підписання договору із замовником;
• виконання контракту.

10. Які документи система генерує по завершенню торгів?

По завершенню торгів автоматично формується протокол торгів по кожному лоту і протокол торгів в цілому. Протокол по кожному лоту має бути підписаний електронним цифровим підписом організатора торгів.

11. Є якась гарантія забезпечення торгів?

Звичайно, це грошова гарантія, яка забезпечує зобов'язання учасника тендера (постачальника) перед організатором або замовником тендеру. Учасник надає замовнику гарантії щодо виконання ним зобов'язань, які виникають у зв'язку з поданням тендерних пропозицій. Тобто неправомірні дії з боку учасників призводять до відхилення тендерної пропозиції та конфіскації цієї гарантії. Ця вимога дозволяє відсіяти "несерйозних" учасників.

Мета гарантії полягає в компенсації витрат організатора (або замовника) торгів на проведення нового тендеру, тобто це зобов'язання відшкодувати суму втраченої вигоди у разі відмови Заявника від виконання умов тендеру.