03:37
31.05.2020
(час київський)

Аукціон

Аукціон - це спеціалізований захід, яке призначається для публічної закупівлі або продажу певних товарів, цінних паперів, акцій на підприємства та інші об'єкти, творів мистецтва. Закупівлі на аукціоні здійснюються за заздалегідь встановленим правилам, які заздалегідь повідомляють кожному учаснику аукціону. У такому випадку, товари купуються тільки єдиним переможцем аукціону. Для кожного виду аукціону існують загальні принципи конкурсу між покупцями. В ході даного конкурсу, між усіма зареєстрованими учасниками аукціону визначають учасника, який виграв всі торги на аукціоні, не порушуючи заздалегідь встановлені правила. Закупівля товарів та інших цінностей на аукціоні проводиться за найвищим встановленими цінами.
Торговий майданчик аукціону розділяє його на два види: зворотний і прямий аукціон.
Прямі аукціони - це спеціальний вид закупівель товарів, на якому постійно зростають ціни на прохання учасників або з ініціативи ведучого аукціону. Ведучий встановлює стартову ціну, потім всі учасники вступають у конкурентну змагання, призначаючи свою ціну, яка має бути вище попередньої. Учасник має право в будь-який момент переглянути своє раніше заявлена пропозиція в залежності від подальших пропозицій учасників аукціону. Переможцем стає той учасник, який зможе заплатити найвищу ціну за запропонований товар.
Зворотні аукціони - це заходи, які є протилежними прямим аукціонам, в тому, що на початку аукціону стартову ціну називають учасники аукціону, яку вони самі готові заплатити за даний товар.